Pleciona torebka – modny akcent każdej stylizacji
Plecioną torebkę znajdziemy na wybiegach, wśród ciekawych zdjęć magazynów zakupowych, widzimy ją w rękach gwiazd i znanych osób. W zależności od materiału, z którego jest wykonana będzie całorocznym dopełnieniem wszelkich stylizacji, jakie tylko mogą nam się wymarzyć.
Jak nosić plecioną torebkę
Plecionka poprzez fakturę może podbijać intrygujący wzór – okręgu, kratki, mniejszych lub większych supłów tworząc bąble, lub efekt chmurki. Jest zmiennym elementem nadającym fantazję codziennym ubraniom. Może być potraktowana lekko i z przymrużeniem oka, pasować do dżinsów lub szortów w połączeniu z T-shirtem, zaistnieje jako idealne dopełnienie sukienki z sezonu wiosna/lato. Będzie to torebka pleciona ze sznurka, z rafii, konopi lub wikliny. Możesz ozdobić ją ekstrawaganckim brelokiem, chwostem, w stylu boho albo orientalnym, zawiesić zaplątaną na jej uchach szafę z apaszki czy gawroszki, jeśli lubisz uformować z materiałowych ozdób kokardę, zaszaleć z pomponem i dodać moc kolorów w stroju, by stworzyć wizerunek w stylu etno.
Jeśli torebka będzie miała bardziej klasyczny kształt kopertówki lub kuferka z wikliny bądź będzie wykonana ze skóry, nada się do połączenia z damskim garniturem, ubraniem do pracy, czy na wieczorne wyjście z klasyczną sukienką. Dla fanek awangardy w zależności od wielkości plecionej torebki i jej charakteru będzie to wyróżnik przyciągający uwagę znajomych.
Różnorodność plecionych torebek - formy, kolory, faktury
Pleciona torebka sama w sobie ma dużo uroku. Koło, kwadrat, prostokąt? Dostępne mamy wszystkie możliwości. Nawet bez towarzystwa wielu dodatków jest niebanalnym akcesorium mody. Może mieć filigranowy kształt małej torebuni na telefon, klucze i pomadkę, albo w skrajnie drugą stronę – być komfortową wielką torbą jak worek, który pomieści „pół życia”, czyli dokumenty, notes, okulary, drobne zakupy i pluszaka dla dziecka. Taka większa opcja to też alternatywa dla torby plażowej, na ręcznik, książkę i olejek do opalania.
Wykończenie plecionej torebki – łączenie materiałów
Warto zwrócić uwagę na to, że pleciona torebka może mieć różne formy zapinania. Często w środku doszywana jest podszewka lub dodatkowa warstwa materiału w górnej części, która jest ściągana na sznurek. Mogą to być też wiązane frędzle, zapinka na magnes lub tradycyjny suwak. Trzeba wybrać to, co w naszym wypadku jest najbardziej praktyczne i się po prostu sprawdzi, a znamy to z doświadczenia jako użytkowniczki innych torebkowych modeli.
Pleciona torebka kojarzy się naturalnymi odcieniami – chłodnego beżu, złotego pisaku lub ecru, jednak dziś znajdziemy w ofercie wiele innych kolorów, również ciemnych, takich jak granat i czerń. Efektownie wygląda połączenie jasnych odcieni właśnie z ciemniejszymi jako deseń geometryczny, florystyczny, a czasem jakby powtarzalny rytm. Dodatkowo pleciona torebka łączona jest ze skórą, kolorowymi i wzorzystymi materiałami i zachęca do sięgnięcia po nią poprzez pomysłowość projektantów. Czyżby to była kolejna pozycja, którą wciągnąć na listę dla uzupełnienia garderoby? Chyba warto.